Kazališne predstave za učenike 5. – 8. razreda
Autor: Adrijana Hatadi, 29. 10. 2015.

Dana 27. i 28. listopada 2015. učenici predmetne nastave posjetili su koprivnički Domoljub te pogledali predstave Ljubav ili smrt kazališta Smješko te predstavu Tko je ubio Pašteticu? kazališta Mala scena.

Radnja predstave Ljubav ili smrt prati glavnog junaka slavnih Kušanovih romana Ratka Milića Koka kroz ljubavne avanture koje se poklapaju s velikom nogometnom utakmicom između Zelenog vrha i Crnog puta. Tko je pobijedio i tko je misteriozna Ana Mozer saznali smo gledajući ovu uzbudljivu predstavu.

Predstava Tko je ubio Pašteticu? nastala je prema literarnom predlošku književnice Silvije Šesto Stipaničić te je taj roman ujedno i lektirni naslov za učenike 8. razreda. Tema ove izvrsne predstave je prijateljstvo, podivljale ambicije roditelja, slava, nesretna zaljubljenost, nemilosrdan svijet odraslih i statusi na društvenim mrežama.

Adrijana Hatadi, školska knjižničarka

LJUBAV ILI SMRT

Hvala glumcima što su izveli tako dobru predstavu!

MIHAELA MIKULEC 5.e

Preporučio bih svima da pogledaju predstavu jer je poučna i zabavna.

TOMISLAV KRALJ 5.e

Ova predstava mi je bila najzanimljivija predstava koju sam ikada gledao.

FRAN PEHNEC 5.e

Prijateljstvo i dobrota najvažniji su u životu.

RONALD ŠAMBAR 5.e

Ukoliko smo pretrpjeli nešto loše u životu trebamo okrenuti novu stranicu.

NOAH BETLEHEM 5.d

Predstava je bila odlična! Uvijek birajte ljubav, a ne smrt.

IDA GETO 5.d

Predstava me poučila da su pravi prijatelji uvijek uz tebe.

FILIP ZADRAVEC 5.d

Predstava mi se svidjela zbog niza smiješnih situacija.

MARTA JEMBREK 5.D

TKO JE UBIO PAŠTETICU?

Kazališna predstava Tko je ubio Pašteticu? mi se svidjela iz razloga što govori o dvjema prijateljicama koje se suočavaju s problemima koji muče i nas.

NIKA PECIKOZIĆ 7.c

Predstava Tko je ubio Pašteticu? vrlo je zanimljiva i poučna. Poučna iz razloga što nam poručuje da je jedan pravi prijatelj vredniji od stotine njih na Facebooku.

MIA TEHTRLE 7.c

Predstava me potaknula na razmišljanje o tome kako Face i ostale suvremene mrežne stranice uništavaju naše pravo ja, a ponekad i prijateljstva.

KATARINA KRSTANOVIĆ 7.c

Nije mi se svidjelo što u predstavi glumi malen broj glumaca, ali time je zapravo do izražaja došao njihov talent.

ANTONELA ŽAGAR 7.a

Biti popularan na Facebooku jednako je kao da si bogat u Monopolyju.

KARLO RAVENSKI 7.a

Ova predstava mi se svidjela iz više razloga. Glumci su nam na humorističan način prikazali problem današnjice – društvene mreže. Osobno, nemam ništa protiv njih jer se njima slušim radi lakše i brže komunikacije s prijateljima. Ali opasnost postoji. Nemojmo se izgubiti u virtualnom svijetu! „Svatko je zamjenjiv!“ Zapravo, nitko nije zamjenjiv!

MIHAELA MATIJEVIĆ 7.a

Moja poruka svima koji ne mogu bez Facebooka, Instagrama, Twittera – POGLEDAJTE PREDSTAVU Tko je ubio Pašteticu?

MARTA PEIĆ 7.a

Svidjelo mi se to što predstava govori o problemima mladih.

JOSIPA  SEVER 7.a