Učenici Osnovne škole "Braća Radić" Ines, Kaja, Tin i Filip izvrsni na matematičkom natjecanju u Grčkoj
Autor: Mara Grašić, 13. 4. 2015.

Učenici naše škole bili su najmlađi sudionici u kategoriji prezentacija radova na temu primjene matematike u svakodnevnom životu. Prezentaciju su održali na engleskom jeziku i pobrali velike simpatije publike.

Učenici naše škole Ines Kolar, Kaja Sertić, Tin Prvčić i Filip Jakupec s međunarodnog natjecanja EUROMATH 2015 iz grčke prijestolnice Atene vratili su se još u ponedjeljak navečer, dojmovi se ni do danas nisu slegli. Svi odreda oduševljeni su što su se imali prilike predstaviti u uglednom društvu najboljih mladih europskih matematičara.

Ines, Kaja, Tin i Filip bili su najmlađi sudionici u kategoriji prezentacija radova na temu primjene matematike u svakodnevnom životu. Okupljenima su prezentaciju održali na engleskom jeziku, a glavni cilj je bio matematiku predstaviti tako da bude razumljiva svakome pa tako i onima koji s matematikom veze nemaju. Koliko su uspješni u tome bili možda najbolje svjedoči reakcija mnogobrojne publike i dugotrajan pljesak koji su zaradili. Osim njih, iz Hrvatske su na natjecanju sudjelovali i učenici XV. gimnazije u Zagrebu.

- Naši učenici iz Grčke su donijeli certifikat, što je dokaz izvrsne ocjene iz njihovih radova.

Natjecanje se u glavnom grčkom gradu u sklopu Europske učeničke konferencije iz matematike održavalo od 25. do 30. ožujka. Odlazak mladih koprivničkih matematičara u Atenu donacijama su omogućili Koprivničko-križevačka županija u sklopu projekta Centar izvrsnosti, Podravka, Belupo, Podravska banka, Samita komerc, Grad Koprivnica, te Boris Garaj i Božidar Vrabelj, čija je tiskara Superprint djeci darovala majice.

- Svim dobrim ljudima koji su nam omogućili odlazak na natjecanje u Grčku zahvaljujemo od srca. Ulaganje u znanje najisplativije je ulaganje

- Prijem kod župana