Europski tjedan kratanja u našoj školi
Autor: Adrijana Hatadi, 30. 9. 2014.

U razdoblju od 16. do 22. rujna 2014. godine u Koprivnici održana je manifestacija Europskog tjedna kretanja pod sloganom „Naše ulice, naš izbor“. Tim povodom organizirane su različite aktivnosti kako za građane tako i za učenike osnovnih i srednjih škola.

Naša se škola također priključila manifestaciji sudjelovanjem u organiziranim natjecanjima i aktivnostima.

Učenici razredne nastave te učenici osmih razreda sudjelovali su u likovnom i literarnom natječaju na temu „Moj put u školu“ izradom likovnih radova tehnikama po izboru.

Za učenike prvih razreda 16. rujna organiziran je „školski vlak“, šetnja učenika s prometnim policajcima sigurnim putem po grad i oko škole. Svrha šetnje bila je upoznati učenike sa osnovnim prometnim pravilima te pravilima sigurnog ponašanja.

Učenici PŠ Starigrad 17. rujna sudjelovali su u Danu javnog prijevoza. Za njih je tog dana organiziran prijevoz autobusom do koprivničkog Kampusa gdje su imali priliku razgledati rekonstruiranu zgradu bivšeg vojnog kompleksa za potrebe Sveučilišta Sjever i Dječjeg vrtića Crvenkapica. Nakon razgledavanja dio slobodnog vremena iskoristili su za igru i uživanje. U ugodno oblikovanom prostoru naši su učenici proveli edukativno-rekreativno poslijepodne.

Aktivnostima obilježavanja Europskog tjedna kretanja priključili su se i učitelji sudjelovanjem u natjecanju „Na posao bez automobila“. Cilj tog natjecanja bio je da zainteresirani učitelji tijekom tjedan dana dnevno bilježe koliki su put prošli od svog doma do škole i natrag te kojim prijevoznim sredstvom su se tom prilikom koristili. Na kraju natjecanja naši su učitelji vlakom, biciklom i pješice ukupno prešli 666,5 kilometara. Najuspješniji u natjecanju u našoj školi bio je Nino Mišćin s prijeđenih ukupno 445 kilometara, od toga 420 kilometara vlakom te 25 kilometara pješice.

Andreja Benkus, pedagog - pripravnik