Terenska nastava u Beč - putovanje kroz povijest, kulturu i čaroliju
Autor: Danijela Fičko, 30. 4. 2024.

U petak, 26.4.2024. 17 učenika sedmih i 16 učenika osmih razreda je u pratnji učiteljice njemačkog jezika Danijele Fičko, učiteljice glazbene kulture Kristine Bunić Lovrek i učiteljice povijesti Anice Vučeta posjetilo je prekrasni grad Beč, glavni grad Austrije.

Ova terenska nastava pružila je učenicima bogatstvo kulturnih, povijesnih i umjetničkih doživljaja, istražujući neke od najpoznatijih znamenitosti ovog prelijepog grada.

Jedna od najupečatljivijih destinacija koju smo posjetili bila je dvorac Schönbrunn, prekrasni barokni dvorac koji je nekada bio ljetna rezidencija Habsburške dinastije. Šetali smo kroz raskošne vrtove i otišli do glorijete od kuda se pruža divan pogled na dvorac i grad.

Nakon toga, istraživali smo sam grad Beč, šetajući se po njegovim slikovitim ulicama i trgovima Stephansplatz i Karlsplatz. Posjetili smo neke od najpoznatijih lokacija, poput katedrale sv. Stjepana, Graben,  Hofburga,  Parlamenta i Gradske vijećnice, doživljavajući atmosferu ovog živahnog europskog grada. Učenici su imali priliku promatrati arhitekturu, upoznati se s lokalnom kuhinjom te doživjeti autentičnu bečku kulturu.

Jedan od vrhunaca naše terenske nastave bio je posjet Time Travel Wien, interaktivnom muzeju koji nas je proveo kroz ključne trenutke u povijesti Beča. Kroz kombinaciju audiovizualnih efekata, animacija i interaktivnih eksponata, učenici su imali priliku putovati kroz vrijeme i doživjeti važne događaje i periode bečke povijesti, poput doba Mozartovog Beča, vladavine Habsburga i Bečkog kongresa. Ova interaktivna avantura pružila je učenicima edukativno, ali i zabavno iskustvo koje će sigurno dugo pamtiti.

Terenska nastava u Beču bila je izuzetno obogaćujuće iskustvo te su učenici imali priliku ne samo proširiti svoje znanje o povijesti, kulturi i umjetnosti, već i stvoriti nezaboravne uspomene.