Danas: 18
Office 365 za škole

Priručnik za Office 365 za škole

Događajnica
Mali i veliki krosaši na Državnom prvenstvu u krosu - naši učenici dobitnici su priznanja Fair - play karton
Autor: Jasmina Markić, 2. 12. 2023.

Državno prvenstvo u krosu održalo se 27. i 28.11.2023. u Poreču.

Sudjelovali su učenici naše škole, mali krosaši (5. i 6.r.) i veliki krosaši (7. i 8.r.) koji su pravo sudjelovanja stekli osvojenim 1. mjestima na županijskim natjecanjima.

Za ekipu učenika 5. i 6. r. nastupali su Stjepan Tratnjak, Jakov Palčić, Andreas Mouratidis i Vito Markić, dok su u ekipi 7. i 8. r. bili učenici Petar Slavinić, Dorijan Matijaško i David Šuster. Učenik Josip Danković je, nažalost, zbog bolesti morao odustati iako je nastupao za kros ekipu na međuopćinskom i županijskom natjecanju te pridonio plasmanu na Državno natjecanje.

Loši vremenski uvjeti nisu omeli naše natjecatelje te su mali krosaši uspješno odtrčali cijeli stazu od 1000m i završili na 14. mjestu. Učenici 7. i 8.r. trčali su 1200m te  imali nesreću da se učenik David Šuster ozlijedio i nije mogao sam završiti utrku. U pomoć su mu priskočili Petar Slavinić i Vito Markić te mu pomogli u zadnjih 400m da završi utrku. Tako je ekipa ukupno zauzela 16.mjesto. Za svoje sportsko ponašanje, sportski duh, učenici Petar Slavinić i Vito Markić nagrađeni su od strane Hrvatskog školskog sportskog saveza Fair-play kartonima. Ukupno je trčalo preko četiristo trkača i trkačica te nam je iznimno drago da su upravo učenici naše škole dobili priznanje Fair-play karton.

Stekli smo nove prijatelje, poznanstva, iskustva te s nestrpljenjem čekamo novu priliku za sudjelovanje na kros natjecanjima.