Medalja grada Koprivnice dodijeljena je učiteljici Vesnici Mlinarić
Autor: Adrijana Hatadi, 10. 11. 2023.

Na svečanosti povodom 667. Dana grada Koprivnice učiteljica OŠ „Braća Radić“ Koprivnica Vesnica Mlinarić primila je Medalju grada za izuzetna postignuća učenika na natjecanjima u zemlji i inozemstvu i izniman doprinos u odgoju i obrazovanju djece i mladih. Medalju ju je uručio gradonačelnik Mišel Jakšić.

Učiteljica Vesnica Mlinarić već 30 godina radi s generacijama djece, usađujući im pozitivne moralne i etičke vrijednosti, potiče znatiželju i ljubav prema učenju, znanju i kreativnosti. Njezini učenici dobitnici su prestižnih nagrada na literarnim i likovnim natječajima. Posebnu pozornost pridaje scenskom izrazu i teško je pronaći događanje u gradu Koprivnici na kojem ne sudjeluju učenici (ili bivši učenici) učiteljice Vesnice. Posebno ističemo njezin rad s inojezičnim učenicima koji su, uz njezino mentorstvo, naučili prve riječi hrvatskog jezika te postizali izvanredne rezultate u daljnjem obrazovanju. Njezin izazov i ljubav su učenici pripadnici manjinskih skupina kojima neprestano daje dodatan vjetar u leđa i uspješno ih integrira u društvo. Učiteljica Vesnica vedrog  je duha, puna razumijevanja i empatije te spremna na suradnju s kolegama u školi. Pažnju pridaje projektima poticanja čitanja jer je svijesna važnosti čitanja za dječji cjelokupan razvoj. U projekte često uključuje i obitelji učenika zbog pozitivnog učinka i razvoja pojednica u drušvu te snage pozitivnih promijena.

Rad učiteljice Vesnice Mlinarić  kontinuiran je, dopridonosi odgoju i obrazovanju djece i mladih u Koprivnici, a svojim predanim radom pridonijela je uspjehu škole i prezentaciji našeg grada.

Adrijana Hatadi, školska knjižničarka

Video s dodjele pogledajte na poveznici.