Ovaj tjedan: 2051

7.e razred posjetio HRT i Amazingu
Autor: Ines Vađunec, 6. 11. 2023.

U ponedjeljak, 6. studenoga 2023., učenici 7.e razreda posjetili su glavni grad Lijepe Naše, Zagreb. U pratnji su im bile razrednica Ines Vađunec i učiteljica hrvatskoga jezika Ivana Pintarić. Kako bi otkrili zašto je televizija danas toliko snažan medij, učenici 7.e razreda prvo su posjetili Hrvatsku radioteleviziju.

Na Hrvatskoj radioteleviziji srdačno nas je dočekala gospođa Nada Chedid koja nas je povela u dvosatni obilazak svih važnih prostorija na popularnom Prisavlju. Učenici su s velikim zanimanjem pratili izlaganje gospođe Chedid koja ih je uputila u povijest televizije u Hrvatskoj, njen značaj, kako nastaju njima poznate i omiljene emisije, gdje se one snimaju i kako ništa nije onako kako vidimo na televiziji. Prošli smo kroz redakciju informativnog programa, bili na setu Voicea, prošetali dijelom 32 km dugih hodnika upoznajući taj pravi mali grad. Učenici su ostali oduševljeni brojnim televizijskim trikovima i malim tajnama televizijskoga zanata u koje ih je uputila gospođa Chedid, kao i spoznajom o tome kolik broj ljudi sudjeluje u izradi pojedinih televizijskih emisija.

Nakon posjeta HRT-u bilo je vrijeme za drugi zabavni sadržaj, posjet popularnoj Amazingi gdje su učenici proveli više od 2 sata na brojnim atrakcijama. Puni pozitivnih dojmova uputili smo se kući.

Učenici su bili izuzetno zadovoljni viđenim, naučili su mnogo novih i korisnih stvari, bolje upoznali našu metropolu te proveli predivan sunčan dan u lijepom druženju i zabavi. Nadamo se da ćemo ovakav izlet ponoviti u skoroj budućnosti kako bismo još  bolje iskoristili brojne mogućnosti učenja i zabave koje nudi naš glavni grad.

Ines Vađunec