Ovaj tjedan: 2094

Nezaboravno putovanje učenika
Autor: Vesnica Mlinarić, 25. 9. 2023.

Učenici bivšeg 4.c razreda zajedno sa svojom učiteljicom Vesnom Mlinarić, u nedjelju, 24. rujna, posjetili su Nacionalni park Brijuni.

To je bila zaslužena nagrada Grada Koprivnice koju su učenici osvojili za „Naj dječje djelo“ pod nazivom Veliko srce koprivničkog djeteta. Nagrada se dodjeljuje za djela nesebične pomoći i solidarnosti. Učenici su se nizom aktivnosti u svojoj školi i lokalnoj zajednici zalagali za dječja prava, ljudske vrijednosti, promicali uzajamno poštovanje, toleranciju, razumijevanje i pomaganje drugima.

U ranim jutarnjim satima autobusom smo krenuli na put. Autobusom se širio veseli žamor umjesto očekivanih pospanih lica. Nakon duže vožnje ugledali smo plavo more, a uskoro i naš brod za NP Brijune. Na Brijunima nas je već čekao vodič, ukrcao nas u vlakić i govorio nam o raznim zanimljivostima dok smo prolazili predivnim krajolikom. Prilikom vožnje vlakićem imali smo prilike vidjeti i životinje koje tamo obitavaju. U sklopu posjeta učenici su posjetili i muzej. Potom smo posjetili i park ptica u kojem se nalazi poznati kakadu Koki koji je tog dana bio raspoložen za razgovor.

Osim NP Brijuni, posjetili smo i grad Pulu. U Puli smo vidjeli veličanstvenu pulsku Arenu pa prošetali starom gradskom jezgrom i otkrili povijesne građevine i znamenitosti.

Ovo putovanje je bilo ponovljeno druženje između bivših učenika 4.c razreda i njihove učiteljice Vesne Mlinarić.

Lijepe zajedničke trenutke pamtit ćemo zauvijek.

Učiteljica Vesna Mlinarić