Ovaj tjedan: 2036

Petar predstavljao Hrvatsku na ISF Gymnasiade U15 u Brazilu
Autor: Jasmina Markić, 6. 9. 2023.

Petar Slavinić,učenik OŠ"Braća Radić" Koprivnica sudjelovao je na svjetskom, školskom natjecanju, ISF Gymnasiade U15 u Brazilu.

Naime, Petar je selekcijskim postupkom Hrvatskog Školskog sportskog saveza odabran među desetak učenika-sportaša Republike Hrvatske koji su predstavljali Hrvatsku na svjetskom školskom natjecanju. ISF Gymnasiade U15 održala se od 18. do 28.8.2023. u Rio de Janeiru.

Petar i njegova mentorica, prof. Jasmina Markić boravili su u Rio de Janeiru s hrvatsom delegacijom te sudjelovali u predstavljanju svoje škole, grada, županije, države na sportskim terenima i izvan njih. Ukupno je sudjelovalo 55 zemalja čiji predstavnci su se natjecali u 18 sportova. Petar se natjecao u atletici, u utrci na 400m i utrci na 800m. Kao najmlađi sudionik atletskog natjecanja, natjecao se sa starijim sportašima te ostvario odlične rezultate. U utrci na 400m zauzeo je 14.mjesto dok u utrci na 800m ukupno završio na 11.mjestu. Ostvario je osobne rekorde te ostavio iza sebe starije i iskusnije atletičare. Predstavio je svoju školu na najbolji mogući način, sportskom ustrajnošću, hrabrošću i fair -play ponašanjem. Stekao je nova poznanstva, nove prijatelje, razmijenio s njima iskustva vezana uz atletiku, ali i uz školu i život u njihovoj zemlji. Hrvatska delegacija sudjelovala je na Danu nacija gdje su Petar i njegova mentorica, Jasmina Markić, predstavili Podravkine proizvode; vegetu, ajvar, lino ladu, lino medvjediće, majce, privjeske.... S radošću možemo reći da su Podravkini proizvodi izazvali veliko zanimanje drugih zemalja te smo ih podijelili i razmijenili sa sudionicima iz drugih država. Osim sportskog dijela, organiziran je i Cultural day tijekom kojeg smo obišli znamenitosti Rio de Janeira. Otišli smo do Kipa Krista Iskupitelja, bili na Šećernom brdu, stadionu Maracana, u Metropolitanskoj katedrali, obišli Selaron stepenice, okupali se na Copacabani, prošetali Ipanemom.

Bogatiji za veliko, novo iskustvo, s novim prijateljima i poznanstvima iz cijelog svijeta, vratili smo se u Hrvatsku još više motivirani da nastavimo s uspješnim radom.

Zahvaljujemo "Podravki" i Zajednici sportova Koprivničko-križriačke županije bez čije financijske potpore ne bismo uspjeli doživjeti našu brazilsku avanturu. "Podravka" i Zajednica sportova Koprivničko-križevačke županije Koprivnice pomogli su i sponzorirali naše putovanje u Brazil na čemu im dugujemo jedno veliko HVALA!

Zahvaljujemo ravnatelju na podršci tijekom pripreme i realizacije našeg putovanja, a posebno Petrovim roditeljima koji su nam također bili velika potpora.

Zadovoljni i sretni zaokružujemo naš nastup i krećemo u nove pobjede. :)

Kako nam je bilo pogledajte na fotografijama.