Ovaj tjedan: 2076

Škola uz rijeku
Autor: Ines Turk, 28. 6. 2023.

Kako bi proširili svoje znanje o vodama u zavičaju te biljnim i životinjskim vrstama vodenog staništa učenici 3.d razreda posjetili su Školu uz rijeku Koprivničko-križevačke županije.

Ona se nalazi  na području ušća Mure u Dravu i Regionalnog parka Mura-Drava u blizini Legrada. Na tom području su im djelatnice Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na području Koprivničko-križevačke županije održale edukativnu radionicu u kojoj su im kroz edukativno predavanje predstavile to zaštićeno područje koje je prepoznato ne samo na nacionalnoj razini, već i na europskoj i međunarodnoj razini.

Na poučnoj stazi, te informativno-edukativnim tablama koje su postavljene uz nju učenici su dobili više informacija o rijekama Muri i Dravi, pticama i strogo zaštićenim vrstama koje obitavaju na tom području, ali i o invazivnim stranim vrstama koje su ovdje prisutne, a koje su prijetnja zavičajnim vrstama.

Poučnom stazom došli su do Škole uz rijeku Koprivničko-križevačke županije u kojoj su utvrdili stečeno znanje rješavajući edukativne listiće koje im je pripremila javna ustanova, ali i slažući slagalicu o najčešćim biljnim i životinjskim vrstama područja ušća Mure u Dravu.

Javna ustanova im je pripremila i dalekozore kojima su  promatrali ovo prirodno vrijedno područje.

Osim toga na edukativnom šesterokutu pročitali su dodatne informacije ne samo o bioraznolikosti područja Regionalnog parka Mura-Drava u Koprivničko-križevačkoj županiji, već i o kulturno-tradicijskoj baštini tog područja.

Na ovaj način su ostvarili planirane programske sadržaje izvan škole i učili otkrivanjem u neposrednoj životnoj stvarnosti, jer priroda je najbolja učionica.

Ines Turk u suradnji s Javnom ustanovom za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na području Koprivničko-križevačke županije