Reading is fun!
Autor: Natalija Flamaceta Magdić, 5. 6. 2023.

Učenici 3., 4., 7. i 8. razreda i njihove učiteljice engleskog jezika Natalija Flamaceta Magdić i Ana Jelić početkom su se školske godine uključili u projekt poticanja čitanja na engleskom jeziku "Read Your Way to Better English“ koji je iniciran od strane Profil Kletta.

Koristeći digitalnu knjižnicu Oxford Reading Cluba čijih nam je 700-ak naslova bilo dostupno zahvaljujući ravnatelju Kreši Grgacu koji je omogućio da škola plati licence za korištenje, učenici su samostalno, u skupinama ili kao cijeli razred čitali knjige na engleskom jeziku.

Oxford Reading Club knjižnica nudi naslove iz različitih područja, a knjige su gradirane po zahtjevnosti. Birali su ih ili sami učenici ili su čitane prigodno, uz važnije datume i sadržaje koji su obrađivani na redovnoj ili dodatnoj nastavi engleskog jezika (Dan voda, Dan planeta Zemlje, tijelo, životinje, vremenske prilike…).

Svaki naslov ima pripremljene aktivnosti vezane za sadržaj knjige pa se nakon čitanja razgovaralo, rješavalo zadatke i realiziralo razne projekte (izrada postera, kviza, društvenih igara, vođenje diskusije, pisanje različitih pisanih uratka…).

Sudjelujući u projektu i planiranim aktivnostima učenici su razvijali svoje jezične kompetencije: usavršavali sve četiri jezične vještine, proširivali vokabular te postali samostalniji i samopouzdaniji govornici engleskog jezika. Uz sve to razvijali su kreativnost, digitalne kompetencije kao i vještine rada u timu.

Učenici su izrazili zadovoljstvo čitanjem digitalnih knjiga i ovakvim načinom rada pa projekt planiramo nastaviti i sljedeću školsku godinu.

Uratke nastale tijekom projekta pogledajte na poveznici.

Učiteljice engleskoga jezika:

Natalija Flamaceta Magdić i Ana Jelić