Ovaj tjedan: 1950

Učenici naše škole pokazali izvrsno znanje u tri kategorije na 6.Festivalu - Vallis aurea mathematicorum
Autor: Mara Grašić, 2. 5. 2023.

Katolička osnovna škola u Požegi je 28.travnja 2023. organizirala  6. Festival matematike  pod nazivom Vallis aurea mathematicorum – Zlatna dolina matematike, na koji se odazvalo preko 200 sudionika od Zagreba do Požege. Otvorenje Festivala održano je u Dvorani sv. Terezije Avilske, a sve nazočne prigodnim riječima pozdravio je ravnatelj škole Frano Barišić.

„Želim vam dobrodošlicu u Katoličku osnovnu školu ovdje u Požegi. Svima vama koji ste došli iz daljih krajeva u naš grad želim da se ugodno i lijepo osjećate, da se svi zajedno podružite, te da nešto od matematike i novih znanja ponesete iz naše Katoličke osnovne škole. Nadam se da će se vaš trud i rad, kao i rad vaših profesora nagraditi, i da ćete u nekakvoj skoroj budućnosti imati i koristi od toga. Želim vam sretan, uspješan i lijep današnji dan.“ – rekao je ravnatelj Barišić.

Uz matematička natjecanja u kategorijama Višekratnik i tangenta te Financijska pismenost, sudionici   su  pratili bogat program od STEAM radionica, izložbe starog kovanog novca do projekcije filmova. Festival se održava pod pokroviteljstvom Grada Požege, Požeške biskupije i Požeško-slavonske županije ispred koje je podršku svim sudionicima Festivala svojim dolaskom dao zamjenik županice Ferdinand Troha.

Naši učenici: Lorena Habek, Katarina Kučić, Jan Kropek, Erik Žeželj, Amadea Filipović, Anja Horvat, Patrik Habek, Matej Markovinović (pod mentorstvom Mare Grašić), Ema Kovačić, Mislav Skvaža, Petar Slavinić, Vilim Štubelj (pod mentorstvom Marijane Lokotar), Eva Šanjić, Josip Ećimović, Martin Fegeš i Markus Kovačić (pod mentorstvom Mirjane Sušilović) sudjelovali su na Festivalu te pokazali zavidno znanje. Drugo mjesto pripalo je ekipi u sastavu: Lorena Habek, Jan Kropek, Vilim Štubelj i Mislav Skvaža. Za treće mjesto izborili su se Anja Horvat, Matej Markovinović, Josip Ećimović i Martin Fegeš.

Patrik Habek i Mislav Skvaža osvojili su četvrto mjesto u kategoriji Financijska pismenost.

Svim učenicima čestitke, želimo im da i dalje svojim ustrajnim radom i znanjem predstavljaju našu školu .