Državna smotra u pripovijedanju djece i mladih
Autor: Vesnica Mlinarić, 29. 4. 2023.

Peto izdanje Državne smotre u pripovijedanju djece i mladih, u organizaciji Kreativnog studija „Logos“, održana je u Varaždinu 25. travnja u prostorima Arene Varaždin. Pokrovitelj Smotre bio je Grad Varaždin.

Ove je godine prosudbeno povjerenstvo u sastavu majstorica pripovjedačica slušalo i komentiralo 95 mladih pripovjedača i pripovjedačica, 49 mentora i mentorica iz čitave Republike Hrvatske. Predsjednica organizacijskog odbora bila je dr.sc. Martina Hranj.

Cilj smotre je širenje ljubavi prema pričama i poticanje pripovijedanja od ranog djetinjstva.

Izniman uspjeh na Smotri  postigla je učenica 1.c razreda naše škole, Magdalena Sinković pod mentorstvom svoje učiteljice Vesne Mlinarić. Magdalena je u svojoj kategoriji bila najuspješnija i primila vrijedno priznanje. Pripovijedala je bajku braće Grimm, „Vuk i sedam kozlića.“

Svojim nastupom oduševila je stručno povjerenstvo te dobila vrlo visoke ocjene i pohvale. Pohvalili su njezinu pravilnu dikciju, izvrsno naglašavanje, prilagođeni tempo i ugodan glas. Povjerenstvo joj je savjetovalo da se i dalje bavi pripovijedanjem, a najsretnija je bila kad su joj rekli da je rođena pripovjedačica.

Predstavnica naše škole bila je i Ella Schuster, učenica 3.b razreda čija je mentorica Marija Petras.

Pripovijedala je priču „Sova na godišnjem odmoru.“ Njezin izričaj bio je jedinstven. Uživjela se u tekst. Svojim glasom, mimikama i gestama uvela je slušatelje u priču u kojoj je učiteljica sova, a učenici šumske životinje. Govorila je o ljepoti i zanimljivosti učenja u školi kroz likove životinja. Svim prisutnima prenijela je poruku radosti i optimizma.

Magdaleni i Elli velike čestitke!

Učiteljica Vesna Mlinarić