Radići sudjelovali na prvom Međuškolskom kvizu općeg znanja
Autor: Ines Vađunec, 2. 3. 2023.

U utorak, 28. veljače 2023., održan je u Osnovnoj školi „Podolice“ prvi Međuškolski kviz općeg znanja (MKOZ) za učenike od 5. do 8. razreda. Kviz je okupio čak 19 četveročlanih ekipa koje su spremno odgovarale na 50 pitanja iz opće kulture.

Na kvizu su sudjelovali učenici četiriju koprivničkih osnovnih škola i to OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“, OŠ „Braća Radić“, OŠ „Đuro Ester“ i OŠ „Podolice“, a došli su ih podržati i ravnatelji njihovih škola.  Pozvano je po pet najboljih ekipa iz svake škole koje su ostvarile najbolji plasman na kvizu održanom u njihovoj školi 20. prosinca 2022. Kviz su inicirale nastavnica Mirna Kovačić iz OŠ „Đuro Ester“ i OŠ „Podolice“, nastavnica Helena Jakopiček Sarafimovski iz OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ te Ines Vađunec iz OŠ „Braća Radić“ ujedno i voditeljice projekta za svoje škole. Cilj je bio potaknuti učenike na druženje i kvalitetno provođenje svog vremena te ih uključiti u cjeloživotno učenje i rad na proširivanju svog općeg znanja iz različitih područja života. Pitanja za međuškolski kviz sastavili su nastavnici iz svih škola sudionica, a voditeljice su ih probrale za kviz. Kviz se sastojao od dva kruga od po 24 pitanja i po 1 glazbenog broja koji su učenici trebali prepoznati. Svi su sudionici bili izuzetno motivirani i zainteresirani te su ostvarili odlične rezultate.

Našu je školu na kvizu predstavljalo pet ekipa i to: Zgubidani (Josip Ećimović, Martin Fegeš, Eva Šanjić i David Klopotan), a2 (Antonio i Ivan Lovrek, Mislav Skvaža i Vilim Štubelj), Jedan manjka (Katja Koščak, Markus Kovačić, Tristan Gluhaković Talan i Jan Pavić), Psići u ophodnji (Barbara Mihalić, Sven Štefanec, Larisa Šarec i Karlo Nemeček) te TOP G-evi (Noel Piskač, Roko Šarić, Martin Domanovac i Lovro Đukin).

Pobjedu na kvizu osvojila je izvrsna ekipa Krim tim 4 iz OŠ „Đuro Ester“ s osvojenih čak 50 bodova, drugoplasirani su bili učenici naše škole Zgubidani (Josip Ećimović, Martin Fegeš, Eva Šanjić i David Klopotan) s 46 bodova, a trećeplasirani Big W iz OŠ „Đuro Ester“ s 45.5 bodova.

Sve naše ekipe su odlično predstavile svoju školu i gotovo svi su završili u prvih 10 najjačih timova što nas čini iznimno ponosnima. Svi su natjecatelji dobili prigodne darove sponzora – izdavačkih kuća Profil i Školska knjiga te Podravkine grickalice. Prve tri ekipe dobile su vrijedne darove Profila i Školske knjige. Od srca zahvaljujemo sponzorima i OŠ „Podolice“ te njihovoj ravnateljici Heleni Knežević na odličnom gostoprimstvu.

Čestitke svim sudionicima koji su pokazali odlično poznavanje svih nastavnih predmeta te iskazali interes za ponovnim ovakvim okupljanjem što potvrđuje da su učenici izuzetno motivirani i spremni pokazati svoje sposobnosti i znanje u ovakvim edukativnim kvizovima.

Ines Vađunec