EKSKURZIJA UČENIKA 3. I 4. R. PŠ KUNOVEC TE 4.R. PŠ STARIGRAD
Autor: Jelena Bistrović, 26. 6. 2013.

23. lipnja u rane jutarnje sate krenuli smo prema našem odredištu,  Biogradu na Moru. U podne, kad nam je bilo najtoplije, osvježili smo se laganom šetnjom kroz jednu od Cerovačkih špilja. Tamo su nas, osim velike promjene temperature, iznenadili prekrasni stalagmiti i stalaktiti koji krase špilju.

U četvrtom smo razredu učili o solanama u našoj domovini, stoga smo posjetili onu u Ninu. Nakon toga smo otišli do Crkve sv. Križa i Grgura Ninskog, kojem smo ostavili popis naših želja.  Prvi smo dan završili kupanjem u predivnom Jadranskom moru te laganom večernjom šetnjom.

Sljedeće jutro brzo nam je došlo, a popodne koje smo proveli u odmoru, kupanju i uživanju još brže prošlo. Poslijepodne smo posjetili grad Zadar i njegove ljepote.  Prošetali smo starim dijelom grada te vidjeli zadarski Forum, Narodni trg, Crkvu sv. Donata, Crkvu sv. Marije, glavnu zadarsku ulicu - Kalelargu,  osluhnuli smo zvukove Morskih orgulja i pogledali svjetla Pozdrava suncu…

Posljednji je dan u nama pobudio sjetu zbog prebrzog povratka kućama. 25. lipnja posjetili smo Nacionalni park Krku. Brodićem smo se vozili do otočića Visovca te tamo prošetali Pavlinskim samostanom i vidjeli jedan od tri sačuvana primjerka prvog izdanja Ezopovih basni. U Dubravi Šibenskoj zastao nam je dah. Zanimljivi je gospodin, na nezaboravan način, prezentirao svoje životinje – sovu ušaru i sokole. Prije negoli smo krenuli našim kućama, kraćom smo šetnjom posjetili i prošetali kroz Katedralu sv. Jakova.

Zabavili smo se, sklopili nova prijateljstva, mnogo naučili i vidjeli te primili brojne pohvale gdje god smo došli. Iako smo se malo i umorili, uspomene i lijepe doživljaje sačuvali smo zauvijek u našim glavama, srcima i, naravno, fotoaparatima smiley