Učiteljice i učitelji za Latice
Autor: Vesna Petrušić, 25. 3. 2024.

Na Županijskom stručnom vijeću za učitelje razredne nastave, održanom 19. ožujka 2024. godine s temom Podrška učenicima s teškoćama, učiteljice i učitelji su na simboličan način „pozdravili“ rad Udruge osoba s intelektualnim teškoćama Latice koja djeluje u Koprivnici ukrasivši bijele papirnate vrećice prigodnim uskrsnim motivima i porukama. Latice će koristiti vrećice u ponudi ukrasnih i uporabnih predmeta koje izrađuju i prodaju na svojem uskršnjem štandu.

Načine podrške učenicima s teškoćama s naglaskom na Hrvatski jezik te brojne konkretne primjere i nastavne materijale, učiteljima je prezentirala Vesna Petrušić, učiteljica izvrsna savjetnica.

Na mogućnost da učenici s teškoćama i osobe s invaliditetom mogu naš profesionalni i osobni život obogatiti novim spoznajama, ukazala je svojim predavanjem učiteljica Renata Blažinec. U okviru svoje teme pozvala je kolegice i kolege da  svojim učenicima približe vrijednost inkluzije, u razrednom odjelu ali i u lokalnoj zajednici. Ukratko im je predstavila Latice, udrugu osoba s intelektualnim teškoćama koja djeluje u Koprivnici i predložila načine povezivanja s njima kroz niz različitih aktivnosti.

Na kraju ovog predavanja, učiteljice i učitelji su na simboličan način „pozdravili“ rad udruge ukrasivši bijele papirnate vrećice prigodnim uskrsnim motivima i porukama koje će Latice dovršiti ili obojati po vlastitoj zamisli. Latice su ovaj mali dar prihvatile s velikim veseljem. Vrećice će koristiti u ponudi ukrasnih i uporabnih predmeta koje izrađuju.

Na skupu su održana još dva predavanja. O financijskoj pismenosti učenika i primjeni financijskih znanja i vještina u svakodnevnom životu govorila je Mara Grašić, učiteljica izvrsna savjetnica. Maja Kezele, učiteljica mentorica, podnijela je izvješće i upoznala nazočne s temama Međužupanijskog skupa voditelja ŽSV-a Osnovna škola kao Cjelodnevna škola.

Renata Blažinec, mag. prim. educ.