Stručni skupovi za učiteljice i učitelje razredne nastave
Autor: Vesna Petrušić, 12. 4. 2018.

U Osnovnoj školi "Braća Radić" Koprivnica, 4. i 5. travnja 2018. godine, održani su stručni skupovi za  260 učiteljica i učitelja razredne nastave Koprivničko - križevačke županije s temom „Osnaživanje profesionalnih i osobnih kompetencija učitelja“.

Skupove je organizirala viša savjetnica  Ivona Nakić - Vojnović iz Agencije za odgoj i obrazovanje, a gosti predavači bili su Ivan Prskalo, dekan Učiteljskog fakulteta u Zagrebu i socijalna pedagoginja Sonja Jarebica.

Na početku skupova, nazočne učiteljice i učitelje  pozdravio je ravnatelj škole Krešo Grgac, a prigodnim riječima obratio im se i zamjenik župana Ratimir Ljubić, zaželjevši im uspješnu edukaciju.

Dekan Ivan Prskalo je održao predavanje „Učitelj kreator odgojno - obrazovnog procesa“. Sonja Jarebica je, uz predavanje  „Odgojno učinkovita komunikacija kao temelj upoznavanja i razumijevanja učenika“, na radionici  „Vježbajmo zajedno“ upućivala učiteljice i učitelje kako konstruktivno kritizirati, potkrijepiti pozitivna ponašanja, te usavršavati asertivne tehnike komunikacije.

Primjere dobre prakse u našim školama pokazale su i učiteljice razredne nastave iz koprivničkih i križevačke osnovne škole:

1. "Poticanje čitanja u ranoj školskoj dobi", učiteljica Suzana Hergotić, OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ Koprivnica

2. "Upotreba IKT u nastavi" učiteljice Kata Stojanovska i Snježana Pavičić, OŠ „Vladimir Nazor“ Križevci

3. "Hrvatske razglednice", učiteljica Vesna Petrušić, OŠ „Braća Radić“ Koprivnica

4. "Elektronička čestitka", učiteljica Biserka Knez, OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica