U našoj školi po drugi puta održano najveće ekipno natjecanje u Hrvatskoj
Autor: Mara Grašić, 27. 5. 2018.

U petak 25.svibnja održano je ekipno natjecanje   u našoj školi. "Mathema "je okupila učenike iz dvanaest županija od Osijeka, Vinkovaca, Zagreba, Kutjeva, Požege, Siska, Varaždina, Bjelovara, Čakovca...

Sedamsto osamdeset učenika i sto pedeset mentora pozdravili su ravnatelj škole Krešo Grgac, Ksenija Ostriž zamjenica gradonačelnika i Ratko Ljubić zamjenik župana .Ravnatelj je izrazio zadovoljstvo zbog tako velikog broja učenika i popularizacije matematike u osnovnim školama.

Nakon natjecanja za učenike je pripremljena radionica "Matematika i streličarstvo" pod vodstvom učitelja Stipan Antonia .U pratnji volontera tristotinjak učenika posjetilo je Muzej grada i koprivničku Galeriju. Organizator ovog natjecanja je Udruga mladih koprivničkih matematičara koja osim ovog natjecanja, priprema još  dva projekta ove godine.

Učenici naše  škole pokazali su zavidno znanje te osvojili  sljedeće rezultate:

• Drugo mjesto osvojio je učenik Niko Sertić(u ekipi Centra izvrsnosti s Igorom Vrdoljak i Matijom Šimek, mentorica Mara Grašić)
  • Treće mjesto osvojili su učenici trećeg razreda: Klara Premec, Ivan Lovrek i Antonio Lovrek (mentorica Ljiljana Pavleković.)
  • Osmo mjesto osvojili su učenici sedmog razreda: Josip Mikulić, Lovro Priselec i Ivan Sinjeri (mentorica Mirjana Sušilović)

Volontirajući taj dan, učenici naše škole pokazali su odgovornost i pozitivan odnos prema timskom radu.

Učitelji su uveliko pomogli dežurajući u učionicama gdje se pisalo, u ispravljanju ispita i pazeći na red u dvorištu.

Grad Koprivnica je prepoznao važnost ovog projekta tj.popularizaciju matematike u svojoj školi.Stoga nije izostala financijska potpora ni ovaj puta.

Nakon što je zamjenica gradonačelnika Ksenija Ostriž podijelila nagrade pobjednicima, predsjednica udruge Mara Grašić zatvorila je natjecanje, te svim sudionicima zaželjela sretan put.

Isti dan pristiglo je bezbroj pohvala za organizaciju. Također je većina izrazila želju za okupljanjem na "Mathemi" i sljedeće godine.